Company Logo

Imieniny

Imieniny obchodzą: Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław

Drugi etap Olimpiady Senioralnej rozegrany

22 kwietnia 2016r. w Gminie Czermin na sali sportowo - widowiskowej w Broniszewicach odbył się drugi etap I Powiatowej Olimpiady Senioralnej "Aktywny Senior Powiatu Pleszewskiego".

22 kwietnia 2016r. w Gminie Czermin na sali sportowo - widowiskowej w Broniszewicach odbył się drugi etap I Powiatowej Olimpiady Senioralnej "Aktywny Senior Powiatu Pleszewskiego".

Zawody poprzedził pokaz gimnastyczny w wykonaniu słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Pleszewa zachęcający seniorów do prostych ale skutecznych ćwiczeń z taśmą. Konkurencja obejmowała  darta i rzuty piłką do kosza. Drużyny startowały w wylosowanej kolejności. Ponownie  wygrała reprezentacja z Pleszewa, drugie miejsce wywalczyły Gizałki, trzecie Dobrzyca, kolejne miejsca zajęli seniorzy z Czermina, Gołuchowa i Chocza. W klasyfikacji ogólnej po dwóch etapach prowadzi zdecydowanie drużyna z  Pleszewa, o kolejne miejsca rywalizacja jest bardzo zacięta  ponieważ drugie i trzecie miejsce z równą ilością punktów zajmują  ekipy Czermina i Dobrzycy, a tylko o jeden punkt ustępują im Gizałki.  Podczas zawodów zaobserwować  można było dobre przygotowanie zawodników świadczące o tym, że przed startem intensywnie trenowali.

Na słowa uznania zasługuje bardzo dobre przygotowanie imprezy pod kierunkiem zastępcy wójta Gminy Czermin Marietty Cierniak, kierownictwa GOK, dyrekcji i pracowników Zespołu Szkół w Broniszewicach, którzy zadbali o miłą atmosferę i sprawny przebieg spotkania.

Na  zakończenie wójt Gminy Czermin Sławomir Spychaj zaprezentował pokaz multimedialny na temat walorów historycznych, turystycznych  i osiągnięć gminy. W spotkaniu uczestniczyli po raz kolejny  Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski  i prezes Stowarzyszenia Pleszewski UTW Adela Grala- Kałużna. Trzeci etap Olimpiady odbędzie się już 13 maja w Dobrzycy.

Zapraszamy do Galerii zdjęć

 Koordynator projektu Ewa Siekierska

W obiektywie

dsc_0040.jpg

Goście Online

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.Shop 2
Shop!

Powered by Joomla!®. Developed by: Grounded Professional Theme  Valid XHTML and CSS.