Company Logo

Imieniny

Imieniny obchodzą: Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław

Konferencja podsumowująca I Olimpiadę Senioralną

Po zakończeniu wszystkich etapów olimpiady odbyła się konferencja podsumowująca 6 miesięczne zmagania oraz rozdanie pucharów i nagród. 

 

Po zakończeniu wszystkich etapów olimpiady odbyła się konferencja podsumowująca 6 miesięczne zmagania oraz rozdanie pucharów i nagród. 

Klasyfikacja końcowa po dogrywce o drugie miejsce przedstawia się następująco:

  • 1 miejsce drużyna z Pleszewa
  • 2 miejsce drużyna z Czermina
  • 3 miejsce drużyna z Dobrzycy
  • 4 miejsce drużyna z Gizałek
  • 5 miejsce drużyna z Gołuchowa
  • 6 miejsce drużyna z Chocza

 

Dyplomy i nagrody za turniej bowlingowy wręczał wiceburmistrz  miasta i Gminy Pleszew Arkadiusz Ptak, puchary i nagrody w klasyfikacji ogólnej Wicestarosta Pleszewski Eugeniusz Małecki.

Konferencję wykładem na temat : "Atrakcje turystyczne Wielkopolski" uświetnił Włodzimierz Łęcki.

W spotkaniu podsumowującym uczestniczyli:  Wicestarosta Pleszewski oraz wszyscy wójtowie i burmistrzowie miast i gmin Powiatu Pleszewskiego, bez zaangażowania, których przeprowadzenie poszczególnych 6 konkurencji byłoby niemożliwe.

Organizacji I Powiatowej Olimpiady Senioralnej "Aktywny Senior Powiatu Pleszewskiego" podjęło się Pleszewskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku przystępując do konkursu ogłoszonego przez Zarząd Powiatu Pleszewskiego na realizację zadania publicznego. Całkowita wartość projektu wynosiła 5693 PLN, w tym dofinansowanie 3000 PLN. W celu realizacji zadania nawiązana została współpraca z władzami samorządowymi, organizacjami senioralnymi, aktywistami poszczególnych gmin powiatu. Co miesiąc odbyła się jedna  konkurencja sportowa kolejno w każdej gminie. Tam przeprowadzone były również prezentacje obrazujące historię, dokonania, walory turystyczne i inne każdej gminy poprowadzone przez wójtów lub burmistrzów. Gospodarze ugościli uczestników poczęstunkiem. Zależnie od pory roku początkowe konkurencje odbyły się w halach sportowych, kolejne w plenerze. W marcu gościły nas Gizałki gdzie drużyny miały do pokonania tor przeszkód, kwiecień to Czermin, który zaproponował spotkanie w hali w Broniszewicach, tam rozegrano dwubój- rzut do kosza i darta. Maj i czerwiec to nasze piękne parki: Dobrzyca- nornic walking, Gołuchów- marsz na orientację w oparciu o questy wielkopolskie. Lipiec to Chocz z Wioską Indiańską w Józefowie i strzelanie- ?znakowanie bizona? natomiast po wakacjach w Pleszewie turniej bowlingowy. Założeniem organizatorów była integracja seniorów, wzajemne poznanie się i dobra zabawa. Jednak z etapu na etap widać było coraz większe zaangażowanie drużyn i chęć rywalizacji. Zawodnicy zaczęli odbywać treningi, poznawać miejsce rozegrania konkurencji itp. Występowali w równych koszulkach, które symbolizowały przynależność do danej reprezentacji, miały swoje hasła dopingujące itp.

Uczestnicy uważają Olimpiadę za udaną imprezę: nawiązały się nowe kontakty, poznaliśmy ciekawe możliwości spędzania czasu wolnego, rozbudzone zostały potrzeby poznawcze uczestników np.: niektórzy pierwszy raz zwiedzali pałac w Dobrzycy, od innej strony zobaczyli gołuchowski park, poznali jego potencjał, zapoznali się z Ośrodkiem Kultury Leśnej,  jego działalnością, świetnie bawili się Józefowie, wiele dowiedzieli się z prezentacji wójtów i burmistrzów o walorach gmin. Udział w projekcie zachęcił seniorów do podnoszenia sprawności fizycznej ruchowej, uwrażliwił na piękno natury naszego powiatu, wzmocnił poczucie tożsamości i więzi ponadlokalnej, międzypokoleniowej. Przełamane zostały stereotypy ukazujące seniora jako osobę bierną, uczestnicy zdołali przełamać skrępowanie towarzyszące niektórym osobom przy występach publicznych. W rozmowach z uczestnikami rodzą się już pomysły na kolejne edycje Olimpiady o ile będzie ogłoszony  kolejny  konkurs przez Zarząd Powiatu.

Organizatorzy składają podziękowanie Staroście Pleszewskiemu, wójtom i burmistrzom poszczególnych gmin, opiekunom drużyn i organizacji senioralnych z gmin, sołtysom, działaczom lokalnym, uczestnikom, słuchaczom UTW, którzy w formie wolontariatu obsługiwali poszczególne etapy, oraz sędziom i innym osobom, które włączyły się w sprawną  organizację i przebieg Olimpiady za przychylność, pomoc i zaangażowanie.

Zapraszamy do Galerii zdjęć z konferencji 

Koordynator projektu: Ewa Siekierska

W obiektywie

dsc_0012.jpg

Goście Online

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.Shop 2
Shop!

Powered by Joomla!®. Developed by: Grounded Professional Theme  Valid XHTML and CSS.