Company Logo

Imieniny

Imieniny obchodzą: Zofia, Jan, Izydor

"Noc w Wenecji" i nie tylko....

5 lutego 2016r  z inicjatywy  wykładowcy sekcji "Filmu i fotografii" Pana J. Lewandowskiego i  jego  słuchaczy, studenci UTW wyjechali na wycieczkę do Łodzi.

 5 lutego 2016r  z inicjatywy  wykładowcy sekcji "Filmu i fotografii" Pana J. Lewandowskiego i  jego  słuchaczy, studenci UTW wyjechali na wycieczkę do Łodzi.

Już z okien autokaru mogliśmy zobaczyć pozostałości dawnej  Łodzi z pałacykami  fabrykantów ich zakładami i fabrykami. W programie było zwiedzanie Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej oraz Muzeum Kinematografii powstałego w 1976r. początkowo jako oddział Muzeum Historii Łodzi. Mieści się ono w pałacu fabrykanta Karola Scheiblera. Pałacowe sale wielokrotnie były wykorzystywane przy nakręcaniu filmów np. "Ziemie obiecana", "Quo vadis" .W muzeum zgromadzono eksponaty pokazujące rozwój technologii kina, urządzenia do montowania filmów, ścieżek dźwiękowych, rekwizyty do efektów specjalnych, także filmy na taśmach celuloidowych i wideo. Prezentowane są zdjęcia z przedwojennych filmów. Elementy scenografii i dekoracji  do filmów animowanych. Z rozrzewnieniem  oglądaliśmy dekoracje i postacie z "Plastusiowego pamiętnika", "Misa  Uszatka", "Muminków" itp. Przewidziano  również czas na zakupy i kawę w "Manufakturze"- kompleksie handlowo-usługowo- rozrywkowym w dawnej fabryce Izraela Poznańskiego. Zwieńczeniem pobytu było obejrzenie w Teatrze Wielkim operetki  Johanna Straussa "Noc w Wenecji". Bajecznie kolorowe stroje, wenecka scenografia, piękna muzyka, karnawałowe maski i zwyczaje przeniosły nas w świat minionych epok.  Do Łodzi trzeba jeszcze wrócić przecież czeka na nas pałac Poznańskiego, słynna ul. Piotrkowska i inne atrakcje, bo Łódź po okresie stagnacji pięknieje.

Zapraszamy do galerii zdjęć

W obiektywie

dsc_0012.jpg

Goście Online

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.Shop 2
Shop!

Powered by Joomla!®. Developed by: Grounded Professional Theme  Valid XHTML and CSS.