Company Logo

Imieniny

Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

Artykuły

Filtr
 • Spotkanie z rehabilitantem, fizjoterapeutą Tomaszem Kąkolem

  Otwartym wykładem z fizjoterapeutą rozpoczęto realizację projektu "Biblioteczna Akademia Rozmaitości", który pleszewska biblioteka publiczna przygotowała wraz ze Stowarzyszeniem Pleszewski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

 • Zdrowa dieta, długie życie

  Stowarzyszenie Pleszewski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie  w ramach cyklu Akademia  Kulinarna zaprasza na wykład dietetyka dr Elżbiety  Koniecznej pod hasłem  "Zdrowa dieta, długie życie".

  Na spotkanie zapraszamy 20 maja - piątek o godz. 18.00 do restauracji Stara Stajnia w Zawidowicach.

  Podczas prelekcji dietetyk przedstawi zasady i praktyczne wskazania co do właściwego żywienia osób w każdym wieku. Zagadnienia omawiane podczas spotkania dotyczyć będą   także roli żywienia w profilaktyce i leczeniu najczęściej występujących chorób. 

 • PoDrodze Afryka

  Stowarzyszenie Pleszewski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie  w ramach cyklu Akademia Podróżnicza  zaprasza na spotkanie z Arkadym Pawłem  Fiedlerem w piątek 19 maja o godz. 17.00 w bibliotece głównej przy ul. Słowackiego 19a.

  Tytuł spotkania:

  PoDrodze Afryka - Jak "Mały Fiat" podbił Afrykę- Arkady Paweł Fiedler

  Polskim Fiatem 126p przez Afrykę. O 3,5 miesięcznej podróży "Maluchem" z Egiptu do RPA opowie Arkady Paweł Fiedler, wnuk pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. Podróżnik i jego samochód pokonali 16200 km, odwiedzili 11 krajów, walczyli między innymi z upałem w Sudanie, błotem w Ugandzie, kurzem i afrykańską "tarką" w Tanzanii, ale ponad wszystko po drodze poznali niezwykłą przyrodę i fascynujących ludzi.

  Zapowiedź tego co się wydarzyło w Afryce https://www.youtube.com/watch?v=CIKoWVi5cnw

 • Aktywność seniorów w aspekcie lokalnym, psychologicznym i społecznym

 • Biblioteczna Akademia Rozmaitości

  Pleszewski Uniwersytet Trzeciego Wieku pozyskał 16.000 zł. na realizację projektu pod nazwą "Biblioteczna Akademia Rozmaitości", który realizowany będzie z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Pleszewie pełniącą zadania Powiatowej Biblioteki Publicznej dla Powiatu Pleszewskiego.

W obiektywie

dsc_0040.jpg

Goście Online

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.Shop 2
Shop!

Powered by Joomla!®. Developed by: Grounded Professional Theme  Valid XHTML and CSS.