Company Logo

Imieniny

Imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna

10-lecie Pleszewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

10-lecie Pleszewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 

Zaproszeni goście i słuchacze PUTW
 

Nasze plany pokrzyżował wybuch epidemii korona wirusa. 11 marca zmuszeni byliśmy zawiesić zajęcia, które jednak z inicjatywy słuchaczy zaczęliśmy wznawiać od 1 lipca. Mimo niesprzyjających warunków kilka rzeczy udało nam się zrealizować:

  • 23 stycznia w Muzeum Piekarstwa Teresy i Tomasza Vogtów odbyło się spotkanie: "Senior na wesoło w poezji i literaturze". Były między innymi  wiersze W. Szymborskiej, I.J Kraszewskiego,  fraszki J. Sztaudyngera, fragmenty prozy s. Reymonta, oraz wiersze napisane przez nasze blogerki  Wandę i Krystynę.
  • 1 marca słuchaczka  D. Lubońska zorganizowała wyjazd do Antonina na koncert z okazji 210 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu młodego utalentowanego pianisty, studenta ostatniego roku Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, laureata wielu nagród Marcina Wieczorka.
  • Słuchacze wzięli udział w projekcie "Latarnicy 2020" współfinansowanym przez Unię Europejską rozwijającym kompetencje cyfrowe między innymi seniorów.
  • Z pozytywnym  rezultatem aplikowaliśmy o środki z PEFRON za pośrednictwem Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego na realizację projektu: "Sięgnij po zdrowie" , który trwa od 1 września do 30 listopada br.
  • 15 września odbyła się przejażdżka odrestaurowaną kolejką wąskotorową poprzedzona wykładem nt: "Historia pleszewskiej wąskotorówki". Przejazd wywołał u słuchaczy wiele wspomnień z młodości  gdyż wielu z nich korzystało w młodości z tego środka komunikacji dojeżdżając do szkół.
  •  Przygotowaliśmy przy udziale słuchaczy i wykładowców  oraz opublikowaliśmy w prasie lokalnej cykl  artykułów obrazujących  działalność PUTW na przestrzeni 10 lat.
  • Wydaliśmy publikację "10 lat Pleszewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku", którą  otrzymają wszyscy słuchacze XX i XXI semestru.
  • Zorganizowaliśmy wystawę na skwerze przy Bibliotece Publicznej ukazującą dokonania PUTW.

?      10 października 2020r w Zajezdni Kultury odbyły się obchody jubileuszu połączone z inauguracją nowego roku akademickiego/ z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego/czyli między innymi  z ograniczoną ilością uczestników. Wręczone zostały podziękowania osobom zaangażowanym w działalność PUTW w minionym okresie oraz "Złote indeksy" najstarszym stażem i wiekiem studentom.

 

 Wręczanie podziękowań przedstawicielom władz samorządowych, osobom kierującym Stowarzyszeniem PUTW na przestrzeni 10 lat, wykładowcom."Złote indeksy" dla: Edwarda Kubisza, Bożeny
Giezek, Danuty Szwedek, Kazimierza Giezek, Kazimierza Korniluka, Zofii
Plucińskiej, Janiny Koralewskiej

Przemówienia Burmistrza Arkadiusza Ptaka, Wicestarosty Damiana Szwedziaka, Dyrektora ROPS z Poznania
Grzegorza Grygla, Krystyny Jagiołki słuchaczki PUTW, Jadwigi Sołtysiak przewodniczącej Koła nr 5 PZERiI w Gizałkach, Ryszardy Kaźmierskiej, która przekazała list gratulacyjny od Burmistrza Gminy Chocz Mariana Wielgosika

Wręczenie indeksów nowym studentom, wykład inauguracyjny, wystawa plenerowa
poświęcona dokonaniom PUTW w mijającym 10-leciu.

W obiektywie

533363_407822369261969_2063288769_n1.jpg

Goście Online

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.Shop 2
Shop!

Powered by Joomla!®. Developed by: Grounded Professional Theme  Valid XHTML and CSS.