Company Logo

Imieniny

Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

III Powiatowa Olimpiada Senioralna

W okresie od marca do września 2018r odbyło się 6 etapów tegorocznej III Powiatowej Olimpiady Senioralnej "Aktywny Senior Powiatu Pleszewskiego".

 

 

W okresie od marca do września 2018r odbyło się 6 etapów tegorocznej III Powiatowej Olimpiady Senioralnej ?Aktywny Senior Powiatu Pleszewskiego?.

Celem tegorocznej olimpiady było:

  • Podniesienie  sprawności fizycznej seniorów w wieku 55+poprzez udział w konkurencjach sportowych, motywowanie do aktywności fizycznej, ruchowej i umysłowej, uświadomienie im znaczenia jej  dla zdrowia oraz wskazanie innych  korzyści płynących z tej aktywność;
  •  Pogłębienie wiedzy historycznej związanej z 100 rocznicą Powstania Wielkopolskiego i Odzyskania Niepodległości;
  • Firmowanie imprezy nowym logo nawiązującym do obchodzonych rocznic;
  • Wzmocnienie poczucia dumy narodowej i postaw patriotycznych będących wzorem dla dzieci  i młodzieży.
  • Włączenie uczniów we wspólne przygotowanie programu artystycznego na kolejne etapy olimpiady- integracja międzypokoleniowa. 

Oprócz znanych już konkurencji z ubiegłych lat organizatorzy z terenu poszczególnych gmin wprowadzili nowe, które budziły dużo emocji takie jak: boseln, ? dojenie krowy?w wiosce indiańskiej, krykiet, gra X. Szala zwycięstwa przechylała się : Chocz wygrał jeden etap, Gizałki dwa etapy, Pleszew 3 etapy. W klasyfikacji ogólnej I miejsce zajął Chocz przed Pleszewem i Gizałkami. Nowością była też konkurencja dodatkowa bez punktowania polegająca na układaniu puzzli o tematyce powstańczej. Na wyróżnienie zasługuje program artystyczny przygotowany przez młodzież zaprezentowany podczas konkurencji organizowanych przez Chocz oraz występ chóru ?Chabry i maki? z Gizałek. 

 

W obiektywie

dsc_0040.jpg

Goście Online

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.Shop 2
Shop!

Powered by Joomla!®. Developed by: Grounded Professional Theme  Valid XHTML and CSS.